fbpx

Izabela Gwizdak

Gdzie występuje

Izabela urodziła się 23 marca 1984 roku w Rzeszowie. Jest aktorką filmową, telewizyjną i teatralna. W 2008 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Debiutowała rolą służącej Filipki w przedstawieniu „Tartuffe albo Szalbierz” Moliera w Teatrze Narodowym w Warszawie. Występuje na deskach teatrów: Ochoty w Warszawie, Kochanowskiego w Opolu i W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Od 2008 roku związana ze Studiem Teatralnym Koło. Jesienią 2012 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Tego samego roku ukończyła roczny program dla międzynarodowych aktorów w Conservatoire National Superieure d’art Dramatique w Paryżu.

W swoim dorobku artystycznym ma mnóstwo ról w sztukach teatralnych, m.in. Dolce Vita i Gąska (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), czy Balladyna (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), gdzie wcieliła się w rolę siostry Balladyny – Aliny. Można było ujrzeć ją także w filmach i serialach – z telewizji głównie znana jest z roli Zochy w serialu komediowym 39 i pół oraz z roli Gabi w filmie Ki. Zajmuje się również dubbingiem: podłożyła głos postaciom w Victoria znaczy zwycięstwo oraz Czytaj i płacz. Ponadto, uczyła francuską aktorkę Charlotte Gainsbourg języka polskiego do filmu Obietnica poranka oraz wystąpiła w teledysku do piosenki „All the Saints” z repertuaru Smolika.

źródło: Wikipedia

Izabela Gwizdak