fbpx

Kłamstwo

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Rozwiń opis...

„Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Reżyseria – Wojciech Malajkat

Obsada wymienna:

Katarzyna Skrzynecka
Milena Suszyńska
Sambor Czarnota
Wojciech Malajkat
Ada Kalska
Mikołaj Roznerski
Piotr Szwedes
Paweł Wolsztyński
Anna Korcz
Adrianna Biedrzyńska
Karolina Bacia
Michalina Robakiewicz
Izabela Gwizdak

Bilety Kłamstwo

Obsada Kłamstwo

Izabela Gwizdak

Izabela Gwizdak

Karolina Bacia

Karolina Bacia

Anna Korcz

Anna Korcz

Piotr Szwedes

Piotr Szwedes

Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski

Ada Kalska

Ada Kalska

Wojciech Malajkat

Wojciech Malajkat

Milena Suszyńska

Milena Suszyńska

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Sambor Czarnota

Wideo

Recenzje

Elaj
Warszawa
Wspaniałą gra aktorów, cudowny scenariusz, wszytko się zgadzało, polecam w 100 %
Katarzyna
Kozienice
Fantastyczny spektakl :) Gra aktorska pierwsza klasa :) Polecam w 100 %
Jola
Zielonka
Wspaniała gra aktorów , szczególnie pierwszoplanowych. Pani Anna Korcz jak zwykle piękna i atrakcyjna w sexy stroju.
Paulina
Zielonka
Wspaniały spektakl z cudownymi aktorami. Bardzo polecam!
Anita
Kozienice
Bardzo nam się podobało, pan Piotr Szwedes ma niesamowity talent komediowy, serdecznie wszystkim polecam
Joanna
Choszczno
Świetny występ. Doskonała gra aktorska. 2 godziny dobrej zabawy.
Witek
Strumień
Występ oceniam bardzo pozytywnie. Bawiliśmy się wyśmienicie. Należy zwrócić uwagę na wspaniałą grę aktorską. Jeżeli ktoś się zastanawia, nie ma nad czym tylko iść i spędzić miło czas z uśmiechem na przedstawieniu.
Kaśka
Busko-Zdrój
Przedstawienie godne polecenia. Słodko- gorzkie spojrzenie na sprawy damsko męskie. Piotr Szwedes mistrz w swoim fachu. Brawo.
Anna
Lublin
Super sztuka, gra aktorów świetna. Bardzo gorąco polecam!
Kasia
Suszec
Cudowne przedstawienie, znakomita obsada aktorska. Polecam:)